Jussi Lipponen

Jussi Lipponen
Toimitusjohtaja | CEO

jussi.lipponen@mediawan.fi

AitoMedia_Emilia_Valentin.jpg

Emilia Valentin

Head of Non-scripted

emilia.valentin@mediawan.fi

Lauri Nurkse

Lauri Nurkse
Creative Director, scripted

lauri.nurkse@mediawan.fi

Vera Olsson

Vera Olsson

Creative Producer & Director

040 523 2927

vera.olsson@mediawan.fi

Sanna-Sisko Tohka

Sanna-Sisko Tohka

Sisällöntuottaja & Ohjaaja

Content Creator & Director (senior)

040 569 2864

sanna-sisko.tohka@mediawan.fi

Meeri Hankala

Meeri Hankala

Tuottaja | Producer

meeri.hankala@mediawan.fi

Sako Brockmann

Sako Brockmann 
(vanhempainvapaalla)
Ohjaaja | Sisällöntuottaja

Director | Content Creator

Aito_profiili_Jaakko_DSC6548_crop_alt.jpg

Jaakko Rinne

Jälkityövastaava | Technical Supervisor

jaakko.rinne@mediawan.fi

FI

Jutta Tuomaala

Jutta Tuomaala

Operatiivinen johtaja | COO

jutta.tuomaala@mediawan.fi

Ella Piesala

Ella Piesala
Head of Scripted

ella.piesala@mediawan.fi

Oona Mustonen

Oona Mustonen

Tuotekehitys- ja viestintäkoordinaattori
Development and Communications Coordinator

044 242 7052

oona.mustonen@mediawan.fi

Erna Aalto

Erna Aalto

Development Producer

050 380 2120

erna.aalto@mediawan.fi

Inkeri Jylhä

Inkeri Jylhä

(vanhempainvapaalla)

Tuottaja | Producer

Jukka_Lehtonen_Aito_Media_CFO_edited.jpg

Jukka Lehtonen

Talousjohtaja | CFO

jukka.lehtonen@mediawan.fi

Tomi Suomela

Tomi Suomela
Head of Formats and International sales

tomi.suomela@mediawan.fi

AitoMedia_Marjut_Juurikivi_edited.jpg

Marjut Juurikivi

Toimistokoordinaattori | Office Coordinator

040 845 3789

marjut.juurikivi@mediawan.fi

Carolina Bermúdez Parra

Carolina Bermúdez Parra

Producer, Branded content

carolina.bermudez@mediawan.fi

Laura Ahola

Laura Ahola

Tuottaja | Producer

0400 837 168

laura.ahola@mediawan.fi

Reetta Ylijärvi

Reetta Ylijärvi

Tuottaja | Producer

044 081 4776

reetta.ylijarvi@mediawan.fi

Hannu Kontturi

Hannu Kontturi

Ohjaaja | Director

040 192 3666

hannu.kontturi@mediawan.fi

Monika Hytti

Monika Hytti

Jälkityökoordinaattori
Post Production Coordinator

monika.hytti@mediawan.fi

Mikko Tanskanen

Mikko Tanskanen

Talous- ja tuotantosuunnittelija | Tuottaja

Financial and Production Planner | Producer

mikko.tanskanen@mediawan.fi

Arttu Luukkonen

Arttu Luukkonen

Leikkaaja | Editor

044 082 0932

arttu.luukkonen@mediawan.fi

Jori Heikkinen

Jori Heikkinen

Tekninen koordinaattori | Kuvaaja
Technical Coordinator | Cameraman

040 569 4876

jori.heikkinen@mediawan.fi

Raila Pelkonen

Raila Pelkonen

(vanhempainvapaalla)

Tuotekehityskoordinaattori
Executive Coordinator | Development

Rekry

 

Töihin tai työharjoitteluun?

 

Lähetä avoin hakemuksesi osoitteeseen: rekry@mediawan.fi

 

Casting

 

Avustajaksi ohjelmiin?

 

Lähetä nimesi, ikäsi, kotipaikkakuntasi, yhteystietosi sekä tuore valokuvasi osoitteeseen: casting@mediawan.fi

Laskutus

OVT-tunnus: 003716505345
Operaattori: Apix Messaging Oy
Välittäjätunnus: 003723327487


y-tunnus: 1650534-5